آبشار سنگ بن چشمه شهسوار

  • 1 سال پیش
  • 0
آبشار سنگ بن چشمه شهسوار
شهسوار(تنکابن) یکی دیگر از شهرهای شمالی ایران در استان مازندران است که بدون شک برای همه آشناست و به خاطر قرار گیری در مسیر رودخانه دوهزار، طبیعت زیبایی از جمله دهکده های توریستی، جنگل های افرا، بلوط و توسکا، آبشار، رودخانه ها و چشمه های جاری دارد که در تمام ایام سال مورد علاقه گردشگران، مسافران و توریست های بسیاری است.
وحدودا 10 متر ارتفاع دارد. این آبشار در دل جنگل با درختان افرا و توسکا محاصره شده است. جلوه این آبشار محسور کننده در نوع خود بی نظیر است. شنیدن صدای آب، تماشای تلاقی آسمان با سبزی درختان، استشمام هوای دل انگیز، آواز پرندگان، حس آرامش محیط، تماما خستگی را از تن بیرون می آورد.
در تابستان منطقه سنگ بن چشمه آب و هوای مطبوع و دلنشینی دارد ولی در زمستان سرد است. اکثر طبیعت گردان در فصل و بهار و تابستان با تجهیزات کامل کمپینگ راهی سفر به این منطقه دل انگیز میشوند.
اگر در تابستان به دیدن آبشار سنگ بن چشمه رفتید در آنجا میتوانید به تفریحاتی از جمله آب تنی، کوهنوردی، پیاده روی، جنگل نوردی، کمپینگ و عکاسی بپردازید و خاطرات خوشی را برای خود و همراهانتان ثبت کنید.
همانطور که میدانید تنکابن یکی از مناطق گردشگری است پس در سفر خود، برای دیدن از دشت دریاسر، پارک ملی خشکه داران، جنگل های دوهزار و سه هزار که متراکم از درختان راش، هیرکانی، چنار هستند و پارک جنگلی چالدره برنامه ریزی کنید.
برای وعده غذایی نیز پیشنهاد میکنیم در جاده جنگل دوهزار طعم لذیذ ماهی های قزل آلا را بچشید. در این مسیر استخر های پرورش ماهی قرار دارد که میتوانید در همان جا ماهی خریداری کنید و از آنها بخواهید به صورت کبابی یا سرخ شده برایتان طبخ کنند.
در ایران علاوه بر تنکابن جاهای دیگری وجود دارد که هم نام با آبشار سنگ بن چشمه هستند که میتوان به آبگرم سنگ بن در رامسر، روستای سنگ بن در ساری، روستای سنگ بن در طالقان و روستای چشمه بن در استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد.
در نظر داشته باشید برای کمپینگ در منطقه آبشار سنگ بن چشمه حتما لوازم مهم مانند کوله پشتی، کفش مناسب، زیرانداز، عینک و کلاه، کارت شناسایی، وجه نقد، کارت بانکی، آب آشامیدنی، مواد غذایی مورد نیاز، پاور بانک، لباس اضافه و سایر موارد ضروری همراه داشته باشید البته در شهر تنکابن یا روستای عسل محله میتوانید برخی از این ها را تهیه کنید تا به رونق کسب و کار محلیان نیز کمک کرده باشید.
برای دسترسی به آبشار سنگ بن چشمه به شهر تنکابن سفر کنید، از آنجا به سمت جنوب غرب تنکابن حرکت کنید تا به جاده دوهزار برسید، مسیر را ادامه دهید در روستای عسل محله قرار بگیرید از آنجا میتوانید به سمت آبشار پیاده بروید یا از محلیان کمک بگیرید
اگر وسایل کمپینگ همراه نداشتید میتوانید اقامتگاه های بومگردی یا ویلا در تنکابن را اجاره کنید و شب را سپری کنید.
آبشار سنگ بن چشمه شهسوار
رزرواسیون متل قو،اجاره ویلا در متل قو،ویلا استخردار در شمال،ویلا ساحلی در نمک آبرود،ویلا استخردار در نمک آبرود،ویلا دو خوابه در متل قو،رزرو ویلا در شمال،اجاره ویلا استخردار در متل قو ،ویلا سه خوابه در شمال،ویلا چهار خوابه در متل قو،ویلا چهار خوابه در رامسر،رزرو ویلا ساحلی در شمال،رزرو ویلا ساحلی در متل قو،ویلا در متل قو

ارسال نظر و دیدگاه

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن